Product Details:
| Load Capacity | 2000 kg |
| Parking Type | Two Level |
| Lift Type | Hydraulic |
| Brand | Bhavya |
| Platform Length | 3800 mm |
| Power Supply | 220 V Single Phase |
| Control Type | Push Button |
| Maximum Load | 0-2 tons |
| Usage/Application | Parking |
| Warranty | 12 months |
| Number Of Guide Posts | Scissor |
| Country of Origin | Made in India |