Product Details:
| Travel Height | 5 m |
| Door Type | Vertical Bi Parting |
| Capacity | 200kg |
| Brand | BTI |
| Application | Hotel |
| Operation Type | Electrical |
| Rated Speed | 0.2 m/s |
| Max Capacity | 1-2 ton |
| Model Name/Number | BTI |
| Maximum Height | 9metre |
| Maximum Speed | 0.10mps |
Product Details:
| Travel Height | 5 m |
| Door Type | Vertical Bi Parting |
| Capacity | 100 kg |
| Brand | sharp |
| Application | Hotel |
| Operation Type | Electrical |
| Rated Speed | 0.2 m/s |
| Max Capacity | 500 kg |
| Material | Stainless Steel |
| Power | 415 v |
| Model Name/Number | BTI |
| Maximum Height | G+4 |
| Maximum Speed | 0.12-0.20 mps |
| Country of Origin | Made in India |