Hydraulic Stacker
Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer battery operated hydraulic stacker.
Battery Operated Hydraulic Stacker
Approx. Price: Rs 1,25,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Load Capacity | 500 kg |
| Rated Load | 1500Kg |
| Lift Height | 1600 mm |
| Power Source | Battery |
| Type | Fork Stacker |
| Fork Length | 900 mm |
| Usage/Application | Material Handling |
| Fork Width | 540 mm |
| Lifting Capacity | 1 Ton |
| Wheel Material | PU |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Mild Steel |
| Voltage | 415 V |
We are engaged in offering a wide range of
Battery Operated Hydraulic Stacker to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.