Storage Rack
Manufacturer of a wide range of products which include industrial storage rack.
Approx. Price: Rs 5,400 / PieceGet Latest Price
Product Brochure Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Storage Capacity | 1 TON, 500 kg |
| Load Capacity Per Layer | 100 kg |
| Number of Shelves | 4 |
| Height | 8 Feet |
| Number of Layers | 4 |
| Rack Length | 8 ft (2400 mm) |
| Material | Mild Steel |
| Color | Blue |
| Type of Rack | Slotted Angle Rack |
We are engaged in offering a wide range of
Industrial Storage Rack to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.