Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 piece |
| Capacity | 4 Persons |
| Drive Type | Traction (MRL) |
| Number of Floors | G+2 |
| Brand | BTI |
| Usage/Application | Residential |
| Door Operation | Automatic |
| Machine Room | Machine Room Less |
| Elevator Style | Standard Cabin |
| Max Persons | 6 |
| Maximum Load | 650KG |
| Maximum Speed | 0.25MPS |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Vehicle Type | Truck |
| Platform Size | 1600 x 1500 mm |
| Platform Type | Steel Platform |
| Lift Type | Goods Lift |
| Control Type | Fixed Switch |
| AMC | Provided |
| Country of Origin | Made in India |
| OPERATED | BY BATTERY |
| LOCK SYSTEM | MANUALLY |
| Capacity | 2000 Kg |
| Load Capacity | 500 kg |
Product Details:
| Usage | Home Lift |
| Load Capacity | 320 kg |
| Speed | 0.2 mps |
| Machine Location | GROUND LABLE |
| Door Type | Manual Swing Door |
| Control Type | CONTECTOR BASE |
| Number Of Floors | G Plus 1 |
| Cabin Finish | MS Painted |
| Power Supply | 230 V AC Single |