Product Details:
| Lift Type | Vertical Platform |
| Capacity | 300 Kg |
| Lift Height | 1 m |
| Brand | BTI |
| Drive Type | Hydraulic |
| Installation | Indoor |
| Platform Size | 900×1200 mm |
| Machine Room | With Machine Room |
| Max Persons | 6 Persons |
| Power Supply | Electric |
| Door Style | Automatic |
| Cabin Finish | Stainless Steel |
| Machine Type | Sharp |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Lift Type | Vertical Platform |
| Capacity | 225 kg |
| Lift Height | 1 m |
| Brand | BTI |
| Installation | Indoor |
| Platform Size | 900×1200 mm |
| Drive Type | Hydraulic |
| Machine Room | Without Machine Room |
| Max Persons | 2 |
| Door Style | Manual |
| Usage/Application | Residential |
| AMC/After Sales Service | Provided |
| Warranty | 12 Months |
| Cabin Finish | Stainless Steel |
| Machine Type | HYD |
| Maximum Load | 500KG |
| Model Name/Number | BTI |
| Maximum Height | UPTO 7METRE |
| Maximum Speed | 0.10MPS |
| Maximum Rise | 5-10m |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information: