Product Details:
| Platform Size | 1.0×1.0 m |
| Load Capacity | 300 kg |
| Travel Height | 3 m |
| Brand | ElectroMech |
| Usage | Warehouse |
| Structure Type | Wall Mounted |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Warranty | 12 Months |
| Door Style | Manual(Caged) |
| Capacity | 1 Ton |
| Maximum Height | 9m |
| Maximum Speed | 0.15m/sec |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Platform Size | 1.0×1.0 m |
| Load Capacity | 300 kg |
| Travel Height | 3 m |
| Brand | ElectroMech |
| Usage | Warehouse |
| Structure Type | Wall Mounted |
| Material | Mild Steel |
| Structure | Double Mast |
| Warranty | 12 Months |
| Door Style | Manual(Caged) |
| Operating Height | 15 feet |
| Capacity | 2 Ton |
| Power | 415V |
| Maximum Height | 6m |
| Maximum Speed | 0.10m/sec |
| Number Of Floors | 1-4 |