Product Details:
| Lift Type | Passenger |
| Capacity | 6 persons |
| Speed | 1 m/s |
| Drive Type | Gearless |
| Door Type | Auto Telescopic |
| Application | Residential |
| Control Type | Simplex |
| Cabin Finish | SS Hairline |
| Counterweight | Side Counterweight |
Product Details:
| Usage | Passenger |
| Capacity | 6 persons |
| Speed | 0.63 m/s |
| Machine Type | Gearless |
| Machine Room | MRL |
| Door Type | Collapsible Door |
| Control Type | Simplex |
| Application | Residential |
| Suspension | Steel Rope |
Product Details:
| Capacity (Persons) | 4 Persons |
| Number of Floors (Stops) | G+2 |
| Lift Type | Passenger Lift |
| Brand | BTI |
| Drive Type | Traction - Gearless |
| Maximum Load (Weight) | 272 kg (4P) |
| Door Operation | Automatic |
| Max Persons | 13 Persons |
| Cabin Finish | Stainless Steel |
| Machine Type | Sharp |
| Maximum Load | 608KG |
| Model Name/Number | BTI |
| Maximum Height | G+5 FLOOR |
| Maximum Speed | 0.65 MTPS |
| Machine Room | With Machine Room |
| Country of Origin | Made in India |