Product Details:
| Load Capacity | 450 kg |
| Speed | 0.3 mps |
| Machine Location | Hole Type |
| Door Type | Manual Swing Door |
| Control Type | Destination Control |
| Number Of Floors | G Plus 3 |
| Cabin Finish | MS Painted |
| Power Supply | 415 V AC 3 Phase |
Product Details:
| Application | Factory |
| Load Capacity | 1000 kg |
| Drive Type | Rope Hoist |
| Cage Type | SWING HALF DOOR |
| Lifting Height | 6 m |
| Door Type | Collapsible |
| Control Type | Pendant |
| Entry Type | Single Entry |